W dniach 4-8.02.2015r w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „ Dojo – Stara Wieś” odbyło się tegoroczne zimowe Gasshuku. Treningi prowadzili instruktorzy z Chin. Sifu (Sensei) Zheng Xiaorong i sifu (sensei) Chen Ronghuang to instruktorzy pochodzący z miejscowości Ving Tsun (Yongchun) z prowincji Fujian – miejsca, gdzie są źródła karate. Prezentowali oni pierwowzory kata, z których powstało karate. W seminarium wziął udział również sifu (sensei) dr Janusz Szymankiewicz – wybitny znawca i praktyk chińskich i japońskich sztuk walki.
Koordynatorem Gasshuku był sensei Włodzimierz Kwieciński 7 Dan ITKF – prezydent ITKF, instruktor TKI, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

Gasshuku zakończyło się egzaminem na stopnie mistrzowskie Dan. Do egzaminu tego przystąpił Artur Tomaszewski, który pozytywnie zaliczył egzamin, a tym samym został kolejnym posiadaczem czarnego pasa w klubie. Sensei Mariusz Węglewski wspierał swojego podopiecznego, licząc na jego indywidualny sukces i się nie zawiódł. Serdecznie gratulujemy !!!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*