Dnia 16-02-2013r. w Pile odbyły się Strefowe Eliminacje do Mistrzostw Polski. Organizatorem zawodów był Klub Karate Tradycyjnego „Shoto” Piła, który gościł u siebie ponad 200 zawodników z następujących miast: Poznania, Gniezna, Szczecina, Trzcianki, Czarnkowa oraz Wrześni.
Zawody te wyróżniały się systemem przeprowadzenia walk- „każdy z każdym”, w odróżnieniu od systemu pucharowego, który obowiązuje na większości zawodów. Oznacza to, że każdy uczestnik turnieju mógł zmierzyć się z każdym innym zawodnikiem, ze swojej grupy wiekowej.
Reprezentantami klubu byli: Dawid Rzymski, zdobywca I miejsca oraz Mikołaj Wolniak zdobywca III miejsce w kata indywidualnym chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat/ 8-7 kyu, w tej samej kategorii wśród dziewcząt na I miejscu uplasowała się Gabriela Górecka. W kolejnej kategorii wiekowej 12-13 lat/6-4 kyu w kata indywidualnym chłopców najlepszy okazał się Wiktor Gmerek zajmując I miejsce, zaś w grupie dziewcząt najlepsza była Oliwia Osuch, która także zdobyła złoty krążek. W kategorii juniorów zdobywcą III miejsca został Wojciech Kowalski w kata indywidualnym. Nasi młodzieżowcy Mateusz Lewandowski i Kamil Jachnik, wywalczyli odpowiednio I i III miejsce w kata oraz II i III miejsce w kumite. Pozostałymi uczestnikami zawodów z naszego klubu byli Jan Ziętkowski, Jakub Piotrowski, Marcin Kosowski, Dawid Powroźny oraz Aleksandra Głowacka, którzy co prawda wrócili do Wrześni bez medalu lecz z bagażem doświadczeń.
Sensei Mariusz Węglewski jest bardzo zadowolony z osiągnięć swoich podopiecznych, lecz nie ma zamiaru spocząć na laurach. W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Polski oraz Pucharem Polski, zawodników czeka jeszcze cięższa praca, a sukcesy te mają zmotywować ich do robienia dalszych postępów.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*