Tegoroczne Zimowe Gasshuku odbyło się tradycyjnie w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś” w dniach 30.01-3.02. Uczestniczyło w nim 80 karateków posiadających brązowe i czarne pasy, a prowadzącymi zajęcia byli: sensei Włodzimierz Kwieciński 7 Dan ITKF, sensei Andrzej Maciejewski 4 Dan ITKF oraz sensei Mirosław Ellwart 5 Dan ITKF.
W piątek uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr. Artura Ziółkowskiego – prodziekana Wydziału Wychowania Fizycznego AWFiS w Gdańsku pod tytułem „Neurofeedback a przygotowanie mentalne sportowca”, zaś w sobotę 2 lutego rozegrano eliminacje do Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2013 oraz I turniej ligi.
Centrum Dojo- Stara Wieś podczas Gasshuku gościło przedstawicieli Rady Miasta Lublina, którzy uczestniczyli w prezentacji projektu budowy miejskich centrów do uprawiania sportów i sztuk walki. Zaprezentowano projekt architektoniczny, zgodnie z którym powstaną przyszłe centra (16 centrów we wszystkich województwach), ma to na celu ożywienie karate tradycyjnego w regionach.
Gasshuku 2013 zostało zakończone egzaminem na stopnie mistrzowskie Dan oraz egzaminy dla sędziów i kandydatów na sędziów PZKT, a także dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów PZKT.
Do egzaminu na 1 Dan podeszło dwoje wrzesińskich klubowiczów: Kamil Jachnik i Mateusz Lewandowski. Oboje zdali go pomyślnie i stali się kolejnymi posiadaczami czarnych pasów. Sesnei Mariusz Węglewski obserwując przebieg całego zdarzenia wspierał chłopaków i wierzył w ich sukces. Serdecznie gratulujemy Kamilowi i Mateuszowi! Teraz czekamy na kolejne wrzesińskie orły, które pójdą w ślady kolegów.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*