W St. John’s w Nowej Fundlandii w Kanadzie w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do rozegrano Mistrzostwa Świata w Tradycyjnym Karate-do oraz Puchar Świata Dzieci w Tradycyjnym Karate-do. Podczas dwóch dni – 26 i 27 października karatecy rywalizowali o mistrzowskie tytuły.

Na tych mistrzostwach mieliśmy również swój mały akcent. Zawodnik naszego klubu Jakub Parchanowicz wystartował w tych zawodach w barwach Wielkiej Brytanii. Jakub przez jakiś czas przebywał na wyspach, gdzie kontynuował treningi karate, a podczas przyjazdów do Polski nie zapominał również o swoim macierzystym klubie. Po kolejnych zawodach w Anglii na których zajmował miejsca na podium, został on zauważony i powołany do kadry narodowej Wielkiej Brytanii. Jakub już wcześniej startował w Mistrzostwach Europy w 2017 roku z kadrą angielską odnosząc sukces w po zajmując III miejsca w kumite drużynowym. I tym razem Jakub wraz z kolegami również zajął miejsce III oraz IV w kata drużynowym na Mistrzostwach Świata. Kuba od września tego roku nadal trenuje karate w naszym klubie i mamy nadzieję że w Polsce zostanie już na dłużej. Gratulujemy sukcesu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*