W dniu 11 marca 2017 r. w hali sportowej AWF we Wrocławiu odbył się 10ty, jubileuszowy Międzynarodowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym ,,Wratislavia Cup”, którego gospodarzem była Dolnośląska Akademie Karate. Zawody zorganizowaliśmy pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Wratislavia zgromadziła 330 zawodników z 26 klubów z Polski oraz 3 państw Ukrainy, Litwy i Czech. Dolnośląska Akademia Karate wystawiła 56 młodych karateków, którzy dzielnie reprezentowali nasz klub i wywalczyli wiele medali. Widzowie mogli oglądać wiele widowiskowych walk w wykonaniu Mistrzów Polski, Europy i Świata. W najbliższym czasie podamy szczegółowe wyniki. W zawodach tych wystartowała nasza zawodniczka Gabriela Górecka. Startowała ona w kata i kumite indywidualnym w kategorii kadetów 14-15 lat w przedziale stopni 3 kyu – 3 dan. W kumite Gabrysia musiała uznać wyższość rywalki i odpadła z dalszej rywalizacji, W kata natomiast nie miała sobie równych, zajmując I miejsce. Był to jeden z wielu startów kontrolnych, naszej zawodniczki rekomendowanej do Kadry Narodowej Polski w Karate Tradycyjnym.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*