Przez dwa dni Kraków pełnił rolę stolicy karate – to tutaj w dniach 14-15 października rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas zawodów w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym pod jednym dachem – TAURON Areny Kraków zgromadziły ponad 2 tysiące zawodników z 38 państw!

W zawodach tych wystartowała reprezentacja naszego klubu w składzie: Mateusz Stępniak, Filip Dobiecki, Kacper Ksianszkiewicz, Kornelia Kaźmierczak, Fabian Kaźmierczak, Gabriela Górecka, Julian Wolarski, Kacper Stajkowski. Jako jedyna do Wrześni ze srebrnym medalem wróciła Gabriela Górecka startująca w kategorii wiekowej 12-13 lat/4kyu. Jak do tej pory jest to największy sukces naszej zawodniczki. Pozostali zawodnicy musieli zadowolić się dalszymi lokatami i tak miejsce V zdobył Kacper Stajkowski w kategorii wiekowej 12-13 lat/7kyu, w tej samej grupie miejsce XV przypadło Julianowi Wolarskiemu. W kategorii wiekowej 8-9 lat/9-8 kyu miejsce V zajął Filip Dobiecki, Kacper Ksianszkiewicz był VIII. Kornelia Kaźmierczak i Fabian Kaźmierczak startowali w kategorii wiekowej 10-11 lat/7 kyu. Kornelia zdobyła miejsce VI, a Fabian X. Najmłodszym zawodnikiem z naszej reprezentacji był Mateusz Stępniak startujący w kategorii wiekowej 7 lat i młodsi, który to zawodnik zajął miejsce X na 42 występujących zawodników. Sam start dla wszystkich zawodników w tak prestiżowych zawodach to wielkie wyróżnienie. Gratulujemy zajętych lokat przez poszczególnych zawodników.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*