Wczoraj zakończyło się Zimowe Gasshuku 2016. Seminarium w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” trwało od 17 do 21 lutego, a wzięło w nim udział 150 karateków z 10 państw: Armenii, Czech, Japonii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Turkmenistanu, Urugwaju, Wielkiej Brytanii i Polski.Szkolenie prowadził gość specjalny, instruktor z Japonii sensei Masaru Kamino – członek Rady Starszych JKA (Japan Karate Association), mistrz JKA w kata i kumite oraz sensei Włodzimierz Kwieciński, który pełnił również funkcję koordynatora Gasshuku. Gościem specjalnym Gasshuku był także sensei Chiyomaro Shimoda – legendarny instruktor karate, propagator idei rozwoju karate tradycyjnego oraz wieloletni przyjaciel i pierwszy instruktor prezesa PZKT Włodzimierza Kwiecińskiego.

W seminarium tym uczestniczyli zawodnicy z naszego klubu: Adam Warczygłowa – kandydat do egzaminu na pas mistrzowski, Wiesław Zimny, Łukasz Sigel, Wiktor Gmerek oraz sensei Mariusz Węglewski. Program seminarium oparty był na tradycyjnym japońskim treningu i po japońsku przeprowadzony był również egzamin na stopnie mistrzowskie, który zakończył szkolenie w Starej Wsi. Egzamin przybrał inną niż dotychczas formułę – przebiegał podczas treningu pod okiem senseia Kamino i senseia Shimody. Znamy już wyniki egzaminu, które zamieszczone są na stronie PZKT.
Gratulujemy zdanego egzaminu Adamowi Warczygłowie, który jest siódmą osobą posiadającą czarny pas w naszym klubie.
Uczestnicy seminarium podczas treningów byli bacznie obserwowani przez prowadzących zajęcia, co przełożyło się na wyróżnienie najlepszych. W gronie tych osób znalazł się nasz zawodnik Wiktor Gmerek, co dało nam dużą satysfakcję.
Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym Gasshuku była uroczystość ogłoszenia wyników dorocznego plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2015 Roku. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy PZKT, najlepsi zawodnicy kata, kumite i para en-bu oraz szkoleniowcy, wychowawcy, egzaminatorzy karate tradycyjnego, a także klub i imprezy 2015 roku. Podczas uroczystości kolejny gość specjalny Gasshuku Steve Nakada oficjalnie przekazał na rzecz Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” osobiste pamiątki po Senseiu Hidetace Nishiyamie, którego przez wiele lat był doradcą

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*