IV Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym rozegrany został w miniony weekend w Wilnie. Najmłodsi polscy karatecy rywalizowali z zawodnikami z kilkunastu europejskich krajów w hali Siemens Arena w dniach 17-18 października. W zawodach tych wystartowała reprezentacja naszego klubu w składzie: Filip Dobiecki, Kornelia Kaźmierczak, Fabian Kaźmierczak, Gabriela Górecka, Dawid Rzymski, Mikołaj Wolniak, Adam Chudy, Kacper Stajkowski, Julian Wolarski. Równocześnie rozgrywane były tam XXXII Mistrzostwa Europy ETKF w Karate Tradycyjnym.

Zawody te pokazały jak wysoki poziom wyszkolenia jest w klubie, co przełożyło się na zajęte miejsca. Do kraju przywieźliśmy trzy Puchary Europy, medale srebrne oraz brązowe. W kategorii wiekowej 8-9 lat/ 9-8 kyu I m-ce zajął Filip Dobiecki w kata indywidualnym. Zawodnik ten rozwiązał worek z medalami i dał wiarę pozostałym zawodnikom, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Kolejny startował Fabian Kaźmierczak w kategorii wiekowej 8-9 lat/7 kyu, zajął on III miejsce w kata indywidualnym. W konkurencji en-bu mieszane dz/chł wraz ze swoją siostrą Kornelią Kaźmierczak zajęli miejsce II ustępując jedynie zawodnikom z Rosji. Tak zakończył się pierwszy dzień zawodów, który rozbudził nasze apetyty na więcej, tym bardziej, że drugiego dnia w szranki stawali starsi zawodnicy. Kolejny dzień zawodów rozpoczęliśmy od godziny 9.00. Pierwszy na tatami wszedł Dawid Rzymski, który to zawodnik w kategorii wiekowej 12-13 lat/9-7 kyu w kata indywidualnym zajął miejsce I zdobywając Puchar Europy. W tej samej grupie wystartował Kacper Stajkowski, który zajął miejsce III. Miejscem V zadowolić się musiał Mikołaj Wolniak , który wraz ze swoimi pozostałymi kolegami Julianem Wolarskim i Adamem Chudym rywalizowali w repasażach. Wyczekiwaliśmy na start naszej zawodniczki Gabrieli Góreckiej w kategorii wiekowej 12-13 lat. Gabriela udowodniła, że startując z zawodniczkami z wyższymi stopniami, pasami zielonymi i niebieskimi, można zająć miejsce I i zdobyć Puchar Europy. Tak zakończył się drugi dzień zawodów. Jedynym naszym podwójnym medalistą został Fabian Kaźmierczak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy !!!.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*