W dniach 25-30 sierpnia w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” odbyło się Zgrupowanie „Sportowy Talent” – edycja letnia. Cały program „Sportowy Talent” ma na celu aktywizację najmłodszych. Pokazuje im, że mogą zajść bardzo wysoko, jeżeli będą dostatecznie ciężko pracować. Wychowywanie przez sport to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy cel jaki stawia sobie karate tradycyjne i Polski Związek Karate Tradycyjnego w stosunku do dzieci i młodzieży. Człowiek, który od najmłodszych lat uczy się samodyscypliny, pracy nad sobą i pewności siebie jest na prostej drodze, żeby osiągnąć sukces w dorosłym życiu.

Zgrupowania w ramach programu mają na celu przygotować najmłodszych zawodników do startu w Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. W trakcie zgrupowań zawodnicy dowiadują się jak wyglądają takie zawody, doskonalą swoje techniki i dzięki turniejowi o Puchar „Dojo Stara Wieś”, uczą się jak występować dobrze mimo stresu. Po raz drugi w tym zgrupowaniu uczestniczyła zawodniczka naszego klubu Gabriela Górecka. Przypomnijmy, że pierwsza edycja „Sportowego Talentu” odbyła się wiosną tego roku. Gabriela udowodniła , że jest w dobrej formie, zajmując I miejsce w turnieju o Puchar „Dojo Stara Wieś”.
Edycję letnią prowadzili:
Andrzej Maciejewski 4 Dan – trener koordynator i pomysłodawca programu „Sportowy Talent”, trener kadry narodowej kadetów i juniorów, wychowawca wielu medalistów mistrzostw świata i Europy oraz instruktorzy młodego pokolenia zaangażowani w szkolenie dzieci i młodzieży, aktualnie czołowi polscy zawodnicy:
Aleksandra Gorzka 1 Dan – mistrzyni świata w karate tradycyjnym w konkurencji kata
Jakub Głąb 1 Dan – wicemistrz świata w karate tradycyjnym w konkurencji kata

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*