III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym przeszedł już do historii. Zawody zostały rozegrane 19 października 2013 roku w hali Bushfield w Peterborough w Wielkiej Brytanii. Mogliśmy oglądać zmagania ponad 200 najmłodszych adeptów karate tradycyjnego z 7 państw (Wielkiej Brytanii, Polski, Czech, Armenii, Litwy, Rosji i Łotwy).
Na zawodach tych nie mogło zabraknąć również zawodników z Naszego klubu. W skład reprezentacji weszli : Oliwia Osuch, Gabriela Górecka, Wiktor Gmerek i Łukasz Sigel. Po zaciętych pojedynkach w konkurencjach indywidualnych na drugim miejscu podium znaleźli się Gabriela Górecka w kategorii wiekowej 10-11 lat w kata, 9-7 kyu oraz Łukasz Sigel w kategorii wiekowej 12-13 lat, 9-7 kyu. Miejsce trzecie zdobyli Oliwia Osuch w kategorii wiekowej 12-13 lat, 6-4 kyu oraz Wiktor Gmerek. Po konkurencjach indywidualnych przyszedł czas na konkurencje drużynowe. Oliwia Osuch i Wiktor Gmerek wystartowali w konkurencji en-bu w której to nie mieli sobie równych zdobywając Puchar Europy, czym przypieczętowali start w tych zawodach. Zmaganiom najmłodszych karateków towarzyszyło wiele pięknych emocji oraz aplauz zgromadzonych w hali Bushfield sympatyków i kibiców tej sztuki walki.
Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło Włodzimierza Kwiecińskiego 7 Dan ITKF, p.o. Prezydenta ITKF, mentora wielu karateków na świecie. To on podkreśla, że zawody w karate tradycyjnym stanowią integralną część treningu, który ma na celu nie tylko stawanie się coraz lepszym na macie, ale w konsekwencji, dzięki ukształtowanym przez żmudny wysiłek na dojo cechom charakteru, również w życiu. Oss!!!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*