W łódzkiej hali Atlas Arena 6 i 7 października br. rozegrano II Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym uczestniczyło ponad 650 zawodników z Polski i kilkudziesięciu państw europejskich między innymi z Niemiec, Słowenii, Rosji, Ukrainy, Armenii, Austrii, Czech, Francji, Włoch, Litwy, Rumunii i Polski. Zawody obserwowało kilka tysięcy sympatyków tej sztuki walki, którzy zjechali do Łodzi z całego kraju, a nawet z różnych zakątków Europy gdyż w tym samym czasie rozgrywano również XVI Mistrzostwa Świata Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym.
W tej rywalizacji wzięli również udział reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego „Orzeł” Września a mianowicie :Gabriela Górecka, Oliwia Osuch, Marcin Kosowski i Wiktor Gmerek.
W pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencje indywidualne a zawodnicy naszego klubu w kategorii wiekowej 12-13 lat- Marcin Kosowski (9-7 kyu) zajął II miejsce oraz Wiktor Gmerek (6-4 kyu) także stanął na podium jako wicemistrz Pucharu Europy. Na V miejscu w kategorii 10-11 lat uplasowała się Oliwia Osuch ,której nie udało się obronić I miejsca sprzed roku. W eliminacjach odpadła najmłodsza zawodniczka klubu ,z kategorii wiekowej 9 lat i młodsi, Gabriela Górecka.
Dzień drugi to rywalizacja w konkurencjach drużynowych. Oliwia i Wiktor wystąpili wspólnie w konkurencji en-bu (walka reżyserowana) w układzie dziewczyna/chłopak i zakwalifikowali się do półfinału gdzie ostatecznie zajęli VII miejsce na czterdzieści startujących drużyn z Polski i Europy.
Wszystkim zawodnikom sensei Mariusz Węglewski gratuluje osiągnięć a w szczególności tym ,którzy zostali wicemistrzami Europy Dzieci.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*