V Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Oleśnicy odbył się 22.04.2017 roku w Hali Sportowej OKR ATOL Sp. z o.o. w Oleśnicy, ul. Kochanowskiego 2. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy HIKARI Oleśnica. W zawodach wystartowało 287 zawodników z 17 klubów: Ośrodek Kultury w Byczynie, Klub Karate Tradycyjnego Wołczyn, Akademia Karate Tradycyjnego Opole, Klub Karate Tradycyjnego Kobu Wrocław, Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław, Dolnośląska Akademia Karate, Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, Klub Sportowy Jaguar Krosno Odrzańskie, Klub Karate Tradycyjnego „Sento-Kan” Chocianów, Klub Karate Kontra Żary, Klub Karate Tradycyjnego Polkowice – Lubin, Klub Sportowy „Pszczółka” Karate Tradycyjne Wieluń, Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego „Orzeł” Września, Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, Kluczborski Klub Karate, Klub Karate Tradycyjnego Orzeł Poznań, Klub Sportowy Hikari Oleśnica. Zawodnicy startowali w konkurencjach: kata indywidualne, kumite, kata drużynowe i enbu.

Na zawody te pojechaliśmy z 22 zawodnikami, którzy zdobyli 17 medali. Dwa medale wywalczyliśmy w kumite, pozostałe 15 medali zdobyliśmy w kata. Z dwoma medalami z turnieju wrócili: Gabriela Górecka i Łukasz Sigel. Miejsce I zajęli: Mateusz Stępniak, Fabian Kaźmierczak, Mikołaj Wolniak, Gabriela Górecka, Łukasz Sigel – podwójny złoty medalista w kata i kumite. Miejsce II zajęli: Nelly Tomczak, Marcin Jagodziński, Julian Wolarski, Witold Rzymski. Miejsce III zajęli: Kamil Sobczak, Monika Sobkowiak, Dawid Rzymski, Gabriela Górecka, Kacper Stajkowski, Oliwier Świerczyński, Małgorzata Stępniak.
Tegoroczny turniej był jubileuszową odsłoną imprezy. Jubileusz nie mógłby się obejść bez dodatkowych atrakcji, więc uczestnicy i odwiedzający halę sportową Konwą w ramach towarzyszących turniejowi Dni Kultury Japońskiej mogli wziąć udział w warsztatach kaligrafii i języka japońskiego ze Szkołą Językową Between, zajęciach składania origami oraz skosztować sushi przygotowanego przez Hotel & Restaurant Garden.z Dorotą.
Na zdjęciu Nelly Tomczak.

Zachęcam również do zapoznania się z relacjami z turnieju, które pojawiły się w oleśnickich mediach