W dniu 1 czerwca w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu odbył się XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, w którym wystartowało blisko 1000 młodych karateków.

Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 obejmował konkurencje kata indywidualne dziewcząt i chłopców, kata drużynowe dziewcząt i chłopców oraz en-bu mieszane i en-bu chłopiec-chłopiec – powiedział sędzia główny, Józef Rączka (6. dan) – Dla dzieci od 7. do 13. roku życia oraz młodszych przeprowadzane są konkurencje techniczne, nie ma kumite.

W Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 wystartowało blisko 1000 dzieci, które nie są tutaj przez przypadek. Wręcz przeciwnie, impreza ta jest wynikiem licznych imprez regionalnych, w których udział wzięło dużo więcej młodych karateków i to z ich grona wyłonieni zostali zawodnicy XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci. Tutaj przyjechali zawodnicy, którzy ćwiczą w sposób jeszcze nie profesjonalny, ale bardzo mocno zaangażowany. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy naszego klubu: Mateusz Stępniak, Filip Dobiecki, Kornelia Każmierczak oraz Nelly Tomczak. Najbliżej podium znalazł się Filip, który startował w repasażach i to one miały zbliżyć go do medalu. Filip musiał jednak uznać wyższość rywali i podobnie jak pozostali zawodnicy odpadł z walki o podium. Gratulujemy wszystkim startującym

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*