W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” w niedzielę 8 maja zakończyło się organizowane co roku w maju Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego. Od piątku do niedzieli Dojo gościło 250 karateków, którzy doskonalili swoje karate, uczestnicząc w treningach prowadzonych przez wybitnych mistrzów. Szkolenie prowadzili:
– sensei Jyuji Izumi (Japonia) – reprezentuje styl karate Shito-ryu, jest Doradcą Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF),
– sensei Avi Rokah (USA) – wieloletni student i asystent Senseia Hidetaki Nishiyamy, wielokrotny mistrz USA w kumite oraz mistrz świata w kumite drużynowym z 1994 r. (Treviso, Włochy).
Koordynatorem seminarium był sensei Włodzimierz Kwieciński (Polska) – prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF), prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

Sensei Włodzimierz Kwieciński podsumował szkolenie słowami: „Bogactwo tego seminarium polegało na tym, że jedna jego część to było nasze tradycyjne spojrzenie, trening, który zgłębiamy od wielu lat, czyli karate tradycyjne prezentowane przez senseia Aviego Rokah, a z drugiej strony zupełnie inne spojrzenie senseia Jyuji Izumi z Japonii, który ma 65 lat i codziennie pielęgnuje ducha karate, jest silnym człowiekiem z zasadami. Żyje zgodnie z wartościami Budo, takimi jak grzeczność, respekt i szacunek”. W seminarium tym uczestniczyli zawodnicy z naszego klubu: Wiktor Gmerek, Łukasz Sigel, Wiesław Zimny oraz sensei Mariusz Węglewski. W niedzielę po zakończeniu szkolenia przeprowadzony został egzamin na stopnie mistrzowskie Dan. Na czarne pasy zdali: Wiktor Gmerek i Łukasz Sigel, którzy to zawodnicy powiększyli grono osób z czarnymi pasami w klubie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Your review*

Name*

Email*

Website*